Hapësire reklamuese

Showbiz & Lifestyle

Xhaferi për marrëdhëniet me Kurtin: S’do të ketë pengesa nga ana ime

Shkruar nga Newsbomb
Xhaferi për marrëdhëniet me Kurtin: S’do të ketë

Kryeministri shqiptar i Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, është shprehur se nuk do të ketë pengesa në komunikimin institucional me homologun e tij nga Kosova, Albin Kurtin.

Në një intervistë të dhënë për “Euronews” kryeministri tha se marrëdhënia em qytetarët e Kosovës nuk bazohet në raportet personale.

Ai theksoi se njëjtë si ai, edhe Kurti përfaqësojnë qytetarët dhe institucionet e hsteteve përkatëse, prandaj nuk ka dallim dhe pengesa.

 “Ne përfaqësojmë qytetarët dhe institucionet e shteteve përkatëse dhe në atë kuptim raporti im me qytetarët e Kosovës nuk duhet të bazohet mbi atë raportin personal ose politik të subjektit politik të cilit i takoj me subjektin politik të cilin e përfaqëson kryeministri në Kosovë, kështuqë nuk ka dallim dhe nuk ka pengesa për komunikim dhe nuk do të ketë pengesa nga ana ime”, ka deklaruar ai.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese