Xhafaj i befasuar: Aq demokratik është referendumi sa kur ndonjë anëtar s’e ka rifreskuar emrin, mjafton të ketë teserën dhe voton

Publikuar tek: politike, më 12:03 09-04-2016 Xhafaj i befasuar: Aq demokratik është referendumi sa kur ndonjë anëtar s’e ka rifreskuar emrin, mjafton të ketë teserën dhe voton

Fatmir Xhafaj është i befasuar nga shqetësimet shprehur në deklarata nga Ben Blushi dhe Mimoza Hafizi.

Sipas tij, procesi i referendumit është shumë demokratik.

‘’Jam i befasuar nga deklaratat e Blushit dhe Hafizit. Janë lista që njihen. Nuk ka nevojë për diskutim. Aq demokratik është sa kur ndonjë anëtar nuk e ka rifreskuar listën, i mjafton të ketë teserën dhe të përputhet me qendrën e votimit që të votojë.’’, ka deklaruar Xhafaj.

Një detaj ky që tregon që shumë socialistë mund të votojnë, edhe pa e patur emrin të rikreskuar në listë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010004043579102
array(1) { ["section"]=> string(134) "xhafaj-i-befasuar-aq-demokratik-eshte-referendumi-sa-kur-ndonje-anetar-s-e-ka-rifreskuar-emrin-mjafton-te-kete-teseren-dhe-voton-37230" }