Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
93 %
2.1kmh
0 %
Die
30 °
Hën
31 °
Mar
29 °
Mër
28 °
Enj
24 °
E diel, 26 Shtator, 2021
spot_img

Xhafaj duhet të dorëhiqet? Flet Rama: Kjo është histori e ditur dhe e vjetër

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Gjirokastër në kuadër të turit të llogaridhënies.

Mbrëmjen e sotme Rama po jep një intervistë për ABC news, nga Gjirokastra. I pyetur për çështjen më të komentuar të momentit, përfshirjen në trafik droge dhe të dënimit të vëllait të ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj, Rama u shpreh se ka një opinion pozitiv për punën e ministrit bazuar në fakte dhe rezultate.

Sakaq, për faktin se a duhet që Xhafaj të japë dorëheqjen Rama u shpreh: “Kjo është një histori e vjetër, dhe e ditur, s’ka asnjë zbulim të ri. Kjo histori dhe opozita e kanë nxjerrë në pah dhe e kanë publikuar më shumë se një herë, fakti që kjo histori rikthehet në formën e një zbulimi, shpejgon atë që thashë, këmbënguljen e opozitës përr të penguar zhvillimin e vendit”.

Më shumë

spot_img