Tirana
scattered clouds
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
43 %
3.1kmh
40 %
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
23 °
Die
22 °
Hën
20 °
E enjte, 21 Tetor, 2021
spot_img

Xhaçka takon në Nju Jork ambasadoren e SHBA në OKB: Presim të thellojmë bashkëpunimin gjatë mandatit të Shqipërisë në…

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministrja e Jahstme, Olta Xhaçka e cila ndodhet në Nju Jork së bashku me kryeministrin Edi Rama dhe një pjesë tjetër të delegacionit, është takuar me ambasadoren e SHBA në OKB, Linda Thomas.

Në postimin e saj Xhaçka shkruan se patën një bisedë të frytshëm, teksa thotë se pritet që të thellohet bashkëpunimi me miqtë dhe partnerin tonëstrategjik, gjatë mandatit të Shqipërisë në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkuara, 2022 – 2023.

“Takim i shkëlqyer me ambasadoren e Shteteve të Bashkuara të Amerikës 🇺🇸 në OKB 🇺🇳 Linda Thomas-Greenfield.

Bisedë e frytshme për një sërë çështjesh, në të cilat vendet tona po punojnë ngushtë së bashku. Presim të thellojmë bashkëpunimin me miqtë dhe partnerin tonëstrategjik, gjatë mandatit të Shqipërisë në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkuara, 2022 – 2023. 🇦🇱🤝🇺🇸” shkruan Xhaçka në postimin e saj.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img