Tirana
clear sky
15.4 ° C
15.4 °
15.4 °
60 %
1.4kmh
5 %
Sht
27 °
Die
27 °
Hën
28 °
Mar
29 °
Mër
29 °
E shtunë, 21 Maj, 2022
spot_img

Xhaçka takon homologun ukrainas në Berlin: Do të bëjmë gjithçka që lufta të përfundojë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Minisrtrja e Punëve të Jashtme, Olta Xhaçka, ka takuar sot në Berlin homologun ukrainas, Dimytro Kuleba.

Përmes një postimi në Tëitter, Xhaçka thotë se ndanë të njëtin mendim se si Ballkani Perëndimor ashtu edhe Ukraina meriton një perspektivë të qartë Evropiane.

Ministrja bën me dije se e siguroi për mbështetjen e Shqipërisë në ndalimin e luftës.

“Diskutim i sinqertë me Ministrin e Punëve të Jashtme të Ukrainës, Dmytro Kuleba. Ndamë të njëjtin mendim se si Ballkani Perëndimor ashtu edhe Ukraina meriton një perspektivë të qartë Evropiane. E sigurova për angazhimin e palëkundur të Shqipërisë për Ukrainën. Do të bëjmë gjithçka që mundemi në Këshillin e Sigurimit të OKB-së për të izoluar Rusinë dhe të ndihmojmë në ndalimin e luftës”, shkruan Xhaçka.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img