Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
68 %
1.5kmh
0 %
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
34 °
Mar
35 °
Mër
37 °
E shtunë, 19 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Xhaçka takim me ministren për BE dhe Kushtetutën: Të lehtësohen pengesat për rajonin tonë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministrja e Jashtme e Shqipërisë Olta Xhaçka ditën e sotme ka zhvilluar një takim me ministren për Bashkimin Europian dhe Kushtetutën të Republikës së Austris Karoline Edstadler.

Në një deklaratë të përbashkët Xhaçka tha se Austria i ka dhënë Shqipërisë një asistencë për të përballur edhe tërmetin, por edhe pandeminë.

“Austria i ka dhënë asistencë Shqipërisë për të përballuar tërmetin dhe pandeminë Covid-19. Austria është e zëshme dhe ndërgjegjshme sesa të ndërvarur jemi nga kërcënimi dhe ndaj ndau doza ndaj Covid, nën emrin e BE-së. Të lehtësohen pengesat për rajonin tonë. Austria e kupton mirë sesa e rëndësishme është qasja strategjike e BE ndaj vendit tonë. BE të vlerësojë arritjet tona,” tha Xhaçka.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img