Tirana
scattered clouds
35.5 ° C
35.5 °
35.5 °
32 %
5.1kmh
40 %
Enj
35 °
Pre
32 °
Sht
35 °
Die
38 °
Hën
39 °
E enjte, 5 Gusht, 2021

Xhaçka poston videon nga eksodi i shqiptarëve drejt Italisë: Pamje që tronditën botën, Shqipëria nuk është më ajo e 30 viteve më parë

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

37c949477451a4a261c82ec8b5801ed3

Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme Olta Xhaçka ka publikuar pamje nga e eksodit të shqiptarëve drejt Italisë 30 vite më parë.

Xhaçka me anë të një postimi në rrjetet sociale, shkruan se Shqipëria nuk është ajo e 30 viteve më parë.

Xhaçka veç pamjeve sjell dhe dëshmitë e shqiptarëve që sot jetojnë e punojnë në Itali, duke theksuar se komuniteti shqiptar në Itali është sot një histori suksesi.

“Këto pamje që tronditën botën mbarë, janë ngulitur fort në kujtesën e të gjithë atyre që i jetuan. Shumëçka ka ndryshuar nga ajo kohë. Shqipëria nuk është ajo e 30 viteve më parë. Komuniteti shqiptar në Itali është sot një histori suksesi. Por ajo që s’ka ndryshuar është ndjenja e mirënjohjes për Italinë e popullin italian që hapën dyert në orën tonë të dëshpërimit”, shkruan ajo në postimin e saj.

Lexo edhe ...

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img