Tirana
clear sky
-4.5 ° C
-4.5 °
-4.5 °
74 %
1kmh
0 %
Mër
6 °
Enj
7 °
Pre
9 °
Sht
10 °
Die
10 °
E mërkurë, 8 Shkurt, 2023

Xhaçka në Itali: Diskutuam mbi krizën ushqimore dhe rritjen e bashkëpunimit në rajonin e Mesdheut

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministrja e Jashtme, Olta Xhaçka ka marrë pjesë në takimin “dialogu për Mesdheun” me ftesë të Ministrit të Punëve të Jashtme të Italisë, Antonio Tajani.

Xhaçka shkruan se kan diskutuar mbi krizën ushqimore dhe rritjen e bashkëpunimit në rajonin e Mesdhe, ku Shqipëria do ti bashkohet kësaj nisme.

“Në Dialogun për Mesdheun me ftesë të Ministrit të Punëve të Jashtme të Italisë 🇮🇹, Antonio Tajani diskutuam mbi krizën ushqimore dhe rritjen e bashkëpunimit në rajonin e Mesdheut.

🤝Përgëzova Italinë për drejtimin e kësaj çështje kaq vendimtare për rajonin e Mesdheut.

👉Konfirmova se Shqipëria 🇦🇱 do t’i bashkohet Grupit të Miqësisë dhe mbështet 3️⃣ propozimet për adresimin e krizës ushqimore të paraqitura nga Italia 🇮🇹”” shkruan Xhaçka në postimin e saj.

Më shumë


spot_img

spot_img