Tirana
scattered clouds
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
88 %
2.6kmh
40 %
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
25 °
Enj
23 °
Pre
22 °
E hënë, 20 Shtator, 2021
spot_img

Xhaçka në familjet e 3 të vrarëve në Mat: Autori do të marrë dënimin e merituar

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka ka vizituar familjet e tre të vrarëve në Shëlli, Burgajet dhe Zenisht të Matit.

Ajo shprehu ngushëllime në familjet, ndërsa vlerësoi punën e të vrarëve në shërbim të komunitetit. Ministrja Xhaçka shprehu bindjen se drejtësia do të bëjë punën e saj dhe se autori do të marrë dënimin e merituar.

Dy ditë më parë   qyteti i Matit u trondit nga një ngjarje e rëndë ku mbetën të vdekur 3 punonjësit e Bashkisë dhe u plagos 1 tjetër teksa kishin shkuar për të ndërtuar rrugët e fshatit Shëlli.

54 vjeçari Kujtim Koxha, autori i krimit pas një debati me punonjësit e Bashkisë që kishin shkuar në fshat për të hapur një rrugë, ka marrë kallashin dhe në momentin kur ata kanë qenë duke drekuar i ka qëlluar me breshëri plumbash duke lënë të vdekur Mentor Hoxhën, Hamit Buçin dhe Erzen Aliajn, ndërkohë është plagosur Astrit Hani.

 

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img