Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
49 %
2.1kmh
0 %
Sht
18 °
Die
19 °
Hën
15 °
Mar
12 °
Mër
11 °
E shtunë, 25 Mars, 2023

Xhaçka ndan foto nga takimi me ministrat e NATO: Shqipëria faktor stabiliteti dhe promovuese e bashkëpunimit rajonal

Lajme të ngjashëm

Ministrja e Jashtme, Olta Xhaçka ka ndarë disa foto nga takimi në Bukuresht, me ministrat e NATO.

Xhaçka në postimin e saj shkruan se Shqipëria është faktor stabiliteti dhe promovuese e bashkëpunimit rajonal me një vizion dhe strategji të qartë.

Ndër të tjera ajo shkruan se Ballkani Perëndimor duhet të pushojë së qeni një zonë shqetësimi dhe në vend të kësaj të bëhet një rajon paqësor, i integruar në BE.

“Diskutim i rëndësishëm në Ministerialin e NATO-s mbi Ballkanin Perëndimor, ku Shqipëria 🇦🇱 është faktor stabiliteti dhe promovuese e bashkëpunimit rajonal me një vizion dhe strategji të qartë.

Ballkani Perëndimor duhet të pushojë së qeni një zonë shqetësimi dhe në vend të kësaj të bëhet një rajon paqësor, i integruar në 🇪🇺 me mbështetjen e BE 🇪🇺 dhe SHBA 🇺🇲” shkruan Xhaçka në postimin e saj.

Më shumë