Tirana
overcast clouds
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
82 %
5.1kmh
90 %
Hën
11 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
11 °
E hënë, 6 Dhjetor, 2021
spot_img

Xhaçka dënon sulmin terrorist në Kabul: Shqipëria mbetet e përkushtuar për të garantuar jetën e sigurinë e aleatëve afganë

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministrja e Jashtme Olta Xhaçka ka dënuar sulmin terrorist në aeroportin e Kabulit.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Xhaçka shkruan ndër të tjera se lutjet tona shkojnë për për të gjithë ata që humbën të dashurit e tyre.

Ajo shton se Shqipëria mbetet e përkushtuar për të garantuar jetën e sigurinë e aleatëve afganë.

“Unë dënoj me fjalët më të forta sulmin e tmerrshëm terrorist në aeroportin e Kabulit. Zemrat tona dhe lutjet tona shkojnë për të gjithë ata që humbën të dashurit e tyre. Ne mbetemi të përkushtuar për të garantuar jetën dhe sigurinë e të gjithë aleatëve tanë afganë”, ka shkruar Xhaçka.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img