Wuhani ‘harron’ pandeminë, qyteti ‘pushtohet’ nga infermieret ZOMBI

Publikuar tek: bota, më 20:21 30-10-2020 Wuhani ‘harron’ pandeminë, qyteti ‘pushtohet’ nga infermieret ZOMBI Festa e ?Halloween ne Wuhan

Kina ishte shteti nga i cili dyshohet se u përhap koronavirusi, me qytetin e wuhanit që konsiderohet si epiqendra e pandemisë.

Por tashmë “lufta” me COVID-19 ka marrë fund në Kinë dhe qytetarët i janë rikthyer jetës normale.

Mijëra njerëz të veshur me kostume të frikshme kanë mbushur rrugët e qytetit me rastin e festës së Halloween.

Qytetarët e veshur me kostume të frikshme si piratë, superheronjë apo edhe infermiere zombi “pushtun” qytetin dhe festuan në një park të qytetit me 11 milionë banorë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ndodh në Kinë! Ndërtesa 5 katëshe 'shkulet' nga themelet dhe 'nis të ecë' (VIDEO)
Greqia me rekord të ri, mijëra të prekur dhe 5 viktima nga Covid-19 në 24 orët e fundit (SHIFRAT) »
Article Logic
Execution time: 0.011790990829468
array(1) { ["section"]=> string(69) "wuhani-harron-pandemine-qyteti-pushtohet-nga-infermieret-zombi-225840" }