Tirana
broken clouds
21.3 ° C
21.3 °
21.3 °
74 %
1.3kmh
54 %
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
28 °
Mar
27 °
Mër
25 °
E shtunë, 18 Shtator, 2021
spot_img

Wizz Air fillon fluturimet në Abu Dhabi, biletat nga 50 euro

spot_img

Lajme të ngjashëm

Tirana International Airport njoftoi se nga muaji shtator, Wizz Air do të fillojë fluturimet direkte për në Abu Dabi.

“Abu Dhabi, kryeqyteti i Emirateve të Bashkuara Arabe, i cili ndodhet në Gjirin Persik (Arabik). Fokusi i tij në eksportet dhe tregtinë e naftës reflektohet nga kullat moderne të horizontit dhe qendrat tregtare, siç janë qendrat tregtare Abu Dhabi dhe Marina. Nën kupolat me mermer të bardhë, Xhamia e madhe Sheikh Zayed përmban një qilim të madh persian, llambadarë kristal dhe kapacitet për 41,000 persona”, thuhet në njoftimin e TIA.

Sipas faqes zyrtare të Wizz Air, fluturimet janë dy herë në javë. Biletat drejt Abu Dabit për vajtje në 21 dhe kthim në 25 shtator janë nga 50 euro në çdo drejtim

Operatori hungarez me kosto të ulët, Wizz Air e ka shtuar ndjeshëm numrin e destinacioneve vitin e fundit, duke u bërë më i madhi në tregun vendas. Ai ofron aktualisht fluturime në 32 destinacione në 11 shtete.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img