Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
69 %
2.1kmh
0 %
Sht
23 °
Die
31 °
Hën
34 °
Mar
35 °
Mër
36 °
E shtunë, 19 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

“Whatsapp” sfidon “Zoom-in”, kjo është risia e fundit për përdoruesit e aplikacionit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

334a32251157ca851ac034a19b7cc13e

“Whatsapp” do të vijë me një risi për të gjithë përdoruesit e saj, pasi do të mundësojë telefonatat dhe video-telefonatat edhe në versionin për kompjuter.

Kjo risi vjen në një periudhë kur puna në shtëpi ka “lulëzuar” për shkak të pandemisë.

“Kohët e fundit kemi vënë re shtim të madh të numrit të thirrjeve dhe shpesh, këto thirrje kanë qenë shumë të gjata. Vetëm në 31 dhjetor janë regjistruar 1.4 miliardë telefonata zanore dhe me video. Duam që bisedat në Whatsapp t’i ngjajnë bashkëbisedimeve kokë më kokë, pavarësisht se çfarë pajisje përdorni apo ku ndodheni. Në të ardhmen, do të mundësojmë edhe bashkëbisedime mes shumë personave në versionin desktop”, shkruhet në njoftimin e kompanisë.

Kjo shihet edhe si një sfidë për aplikacionin tjetër “Zoom”, i cili përdoret gjerësisht për të mbajtur konferenca me shumë njerëz.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img