Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
81 %
2.1kmh
0 %
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
E martë, 4 Tetor, 2022

Washington Post dhe New York Times hapin gazetat me foton e shqiptares, ja fotografi që bëri Shqipërinë lajm botëror

spot_img

Lajme të ngjashëm

Fotoja e të talentuarit Florion Goga ka bërë xhiron e botës duke e kthyer Shqipërinë në lajm në kuadër të masave të marra ndaj Covid 19.

Prestigjozet si Washington Post dhe New York Times kanë hapur gazetat me foton e tij.

Është kjo foto shkrepur mëngjesin e djeshëm në Kombinat, aty ku tregu u rihap me rregulla të reja nga Bashkia e Tiranës, me qëllim parandalimin e përhapjes së Covid-19.

Fotografi ka fiksuar me syrin e mprehtë dhe aparatin e tij momentin kur moderatorja Enxhi Nasufi, po kalonte tunelin e dezinfektimit.

“Blerësit dezinfektohen para se të hyjnë në një treg, në Tiranë, pasi autoritetet kanë marrë masa për të ndaluar përhapjen e koronavirusit”, thuhet në përshkrimin e fotos.

Ndërkaq, për këtë sukses të Flori Gogës ka reaguar edhe fotografi Armando Babani i cili me krenari shkruan: “Proud of my boy”.

92758631_10158105793520883_1825223657551560704_n.jpg

92387663_10158105793540883_5720107826441879552_n.jpgfff.jpg

nje.jpg

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img