Tirana
broken clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
44 %
4.1kmh
75 %
Pre
26 °
Sht
29 °
Die
30 °
Hën
28 °
Mar
24 °
E premte, 17 Shtator, 2021
spot_img

VV-ja dhe LDK-ja shtrijnë dorën për bashkëpunim, ja kur do të firmoset pakti i qeverisjes

spot_img

Lajme të ngjashëm

7e3938b102f13c22ab7d53ccbcc0e884

Dy forcat politike që u renditën në dy vendet e para pas zgjedhjeve të 6 tetorit Lëvizja Vetëvendosje dhe LDK-ja do të firmosin zyrtarisht marrëveshjen e krijimit të qeverisë së re në 12 nëntor.

Lajmin e zbulon media e Kosovës ‘’Insajderi’’. Mbrëmjen e djeshme kreu i VV-sjes Albin Kurti dhe ai i LDK-së Isa Mustafa zhvilluan takimin e fundit midis tyre. Deri tani dihet vetëm që qeveria e re do të ketë vetëm 12 ministri, ndërsa ende nuk dihet se cila do të jetë ndarja e posteve mes dy forcave politike në qeveri.

KQZ-ja çertifikoi dje rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të 6 tetorit, ku VV-ja do të ketë 32 vende në parlament, ndërsa LDK-ja 29 deputetë.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img