Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
68 %
1.5kmh
0 %
Mar
34 °
Mër
36 °
Enj
36 °
Pre
33 °
Sht
30 °
E martë, 9 Gusht, 2022
spot_img

Vullkani në Bali, autoritetet evakuojnë 50 mijë njerëz

spot_img

Lajme të ngjashëm

Alarmi për shpërthimin e vullkanit në malin Agung në Bali, ka alarmuar autoritetet lokale, të cilat kanë marrë masat duke evakuar rreth 50 mijë banorë.

albsig

Përveç evakuimit të personave që jetojnë në zonën e rrezikut, autoritetet janë përqëndruar edhe tek paralajmërimet me altoparlantë për udhëtarët.

Bali është një shtetet me aktivitetin më të lartë vullkani.

Ndërkohë shumë vende si Australia, Zelanda e Re, Singapori, SHBA dhe Britania e Madhe kanë këshilluar shtetasit e tyre të evitojnë udhëtimin në Bali.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img