Tirana
clear sky
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
29 %
4.6kmh
0 %
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Vuçiç “zbut tonet” për dialogun, optimist pas takimit me Palmer dhe Lajçak: Besoj në arritjen e kompromisit me Kosovën

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti serb Aleksandër Vuçiç e ka cilësuar si “të mirë” takimin me përfaqësuesin special të BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak dhe zëvendës Ndihmës Sekretarin Amerikan të Shtetit, Matthew Palmer.

Vuçiç është shprehur optimist për vazhdimin e dialogut me Kosovën, duke besuar nw arritjen e një kompromisi mes dy vendeve, raportojnë mediet në Kosovë.

“Bisedë e mirë me përfaqësuesin special të BE-së për dialogun Beograd – Prishtinë dhe çështjet tjera rajonale të Ballkanit Perëndimor, Miroslav Lajçak dhe me përfaqësuesin special të Departamentit të Shtetit për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer.Së shpejti vazhdimi i dialogut me Prishtinën dhe besoj në një mundësi për arritje të një zgjidhjeje kompromisi”, ka shkruar Vuçiç në rrjetet sociale.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img