Tirana
clear sky
2.5 ° C
2.5 °
2.5 °
75 %
2.1kmh
0 %
Enj
15 °
Pre
17 °
Sht
17 °
Die
16 °
Hën
12 °
E enjte, 30 Mars, 2023

Vuçiç vizitë në Zvicër, në Davos ku do zhvillohet Forumi Ekonomik shpaloset flamuri i Shqipërisë së Madhe dhe Kosovës

Lajme të ngjashëm

Pesidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç do të marrë pjesë në Forumin Ekonomik Botëror të Davos së Zvicrës.

Pak para se të mbërrijë në Zvicër, para hotelit kur do të qëndrojë Vuçiç  është shpalosur Flamuri i Shqipërisë së Madhe dhe Kosovës.

Mediat serbe kanë publikuar foton ku flamunjt shihen krahë njëri-tjetrit, teksa shkruajnë se ky është një gjest skandaloz dhe provokues.

 

Më shumë