Tirana
few clouds
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
56 %
4.6kmh
20 %
Sht
5 °
Die
4 °
Hën
4 °
Mar
6 °
Mër
6 °
E shtunë, 4 Shkurt, 2023

Vuçiç takon negociatorët e BE-së: Nuk do të njohim Kosovën! E ardhmja e Serbisë në union nuk diskutohet

spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti serb, Aleksandër Vuçiç, ditën e sotme ka zhvilluar një takim në Beograd me negociatorët e BE-së.

Ai i vendosur tha se  nuk do të ketë njohje të Kosovës raportojnë mediat serbe.

“Nuk do të ketë diskutim për të ardhmen e Serbisë dhe nuk do të ketë njohje të Kosovës! Aktualisht po flas me përfaqësuesin special të Bashkimit Evropian për dialogun ndërmjet Beogradit dhe Prishtinës dhe çështje të tjera rajonale të Ballkanit Perëndimor, Miroslav Lajçak dhe me këshilltarët për politikë të jashtme dhe të sigurisë të Republikës së Francës dhe Republikës Federale të Gjermanisë, Emanuel Bonn dhe Jens Pletner, gjithmonë të gatshëm për zgjidhje kompromisi, në përputhje me Kushtetutën e Republikës së Serbisë dhe Rezolutën 1244 të Këshillit të Sigurimit të OKB-së. “Jo dorëzim! Rroftë Serbia”, ka shkruar Vuçiç në llogarinë e tij në Instagram.

Më shumë


spot_img

spot_img