Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
68 %
2.1kmh
0 %
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
40 °
Hën
39 °
Mar
37 °
E premte, 30 Korrik, 2021

Vuçiç takohet me ambasadoren nigeriane: Faleminderit që nuk e keni njohur Kosovën

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

a8eedeb0ee5d96c2ffc7bdd26cbd9db7

Presidenti Aleksandër Vuçiç ka zhvilluar një takim me ambasadoren e Nigerisë, Eniola Olaitan Ajaji të cilën e ka falenderuar për mosnjohjen e Kosovës.

“Presidenti Vuçiç falenderoi Nigerinë për respektimin e ligjit ndërkombëtar duke respektuar integritetin dhe sovranitetin e Serbisë duke mos e njohur pavarësinë e vetshpallur nga Kosova”, ka thënë Vuçiç, raportom pink.rs.

Ndër të tjera Vuçiç ka thënë se pret që ambasada e Nigerisë të rihapet në Beograd.

“Ne presim që ambasada nigeriane të rihapet në kryeqytetin tonë, që ne të mund të kemi kontakte më të shpeshta me qëllimin për të shfrytëzuar mundësitë e mëdha për bashkëpunim”, ka thënë ai.

Më shumë

spot_img
spot_img