Hapësire reklamuese

Rajoni

Vuçiç siguron qytetarët: S’do ta nënshkruajmë kurrë pavarësinë e Kosovës

Shkruar nga Newsbomb
Vuçiç siguron qytetarët: S’do ta nënshkruajmë

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç edhe një herë ka thënë prerë dhe qartë se nuk do e nënshkruaj njohjen e Kosovës.

E teksa janë shpallur zgjedhjet e parakohshëm në Serbi, Vuçiç tha se pavarësisht se çfarë thuhet dëshiron të sigurojë qytetarët se nuk do e nënshkruajë kurrë njohjen e Koosvës.

“Përkatësisht, siç thanë në fushatën e kaluar se janë kundër sanksioneve ndaj Rusisë dhe se unë personalisht do t’i prezantoj më 3 prill, dhe pas zgjedhjeve nuk e kam bërë këtë dhe ata ende po mbrojnë sanksione kundër Rusisë.

Tani e kanë shpikur që unë jam gati të nënshkruaj pavarësinë e Kosovës, vetëm që të kalojnë zgjedhjet. Unë dua që ju, popull i Serbisë, ta dini se kjo është një gënjeshtër famëkeqe. Dhe si njeri i nderuar, por jo vetëm kaq, por edhe si njeri që respekton Kushtetutën e vendit të tij, ligjet e vendit të tij dhe që e do popullin e tij në Kosovë më shumë se çdo gjë dhe që do t’i përmbahet gjithmonë ligjit dhe ligjit dhe letrën e betimit të vendosur në Ungjillin e Miroslavit, dua t’ju them se kjo është një gënjeshtër famëkeqe”, tha Vuçiç.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese