Tirana
overcast clouds
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
93 %
1.5kmh
100 %
Pre
15 °
Sht
16 °
Die
13 °
Hën
17 °
Mar
16 °
E premte, 2 Dhjetor, 2022

Vuçiç: Si e nxorra jashtë takimit ministren shqiptare

spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç ka thënë sonte se njëherë ka nxjerrë jashtë nga një takim Edita Tahirin, ministren e Kosovës për Dialog.

I pyetur për deklaratën e Edita Tahirit se Serbia duhet t’i kërkojë falje Kosovës, Vuçiç ka thënë se nuk mund t’i komentojë deklaratat e saj, sepse sipas tij komentimi humb çdo kuptim.

“Një herë gjatë një takimi në Bruksel asaj i kam thënë të dalë jashtë dhe ajo është detyruar të dalë, sepse nuk kam dashur ta vazhdoj bisedën”, ka thënë Vuçiç, njofton media serbe FoNet.

Më shumë
spot_img
spot_img