Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
33 %
2.1kmh
0 %
Hën
13 °
Mar
12 °
Mër
13 °
Enj
11 °
Pre
13 °
E hënë, 28 Nëntor, 2022

Vuçiç: Serbia e gatshme të shpërndajë vaksinat kundër Covid-19 për shqiptarët e Kosovës

spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka thënë se Serbia është e gatshme që të dërgojë vaksinat për shqiptarët e Kosovës.

Ai tha se dërgesa e vaksinave në veri të Kosovës, nga ana e Beogradit, nuk përbën shkelje të marrëveshjes së Brukselit.

“Askujt as nuk duhet t’i shkojë në mendje që të sulmojë dikë që ndau ilaçe”, ka thënë Vuçiç.

Ai gjithashtu njoftoi se Serbia do të bëjë investime të reja në Graçanicë dhe Mitrovicën e Veriut.

Fillimi i vaksinës së popullatës në veri të Kosovës, ma vaksinat e dërguara nga Serbia, ka shkaktuar reagime të shumta në Kosovë.

Më shumë
spot_img
spot_img