Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
1kmh
1 %
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
21 °
Hën
12 °
E mërkurë, 20 Tetor, 2021
spot_img

Vuçiç refuzon propozimin e ambasadorëve për tensionet në veri: Ishte kërcënim dhe fakt i kryer

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ka përfunduar takimi i presidentit serb Aleksandër Vuçiç me ambasadorët e të Quint-it në Beograd. Gjatë këtij takimi nuk është arritur asnjë marrëveshje, ndërsa Vuçiç mësohet se ka refuzuar propozimin e tyre, lidhur me situatën e tensionuar në veri.

Takimi filloi në orën 13:00 dhe morën pjesë ambasadorët e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Italisë, Gjermanisë, Francës dhe Britanisë së Madhe si, dhe kreu i delegacionit të Bashkimit Evropian.

Ambasadorët i propozuan një zgjdhje Vuçiçit për situatën në veri, në Kosovë. Por presidenti serb nuk ka prnuar propozimin duke thënë: “Ishte kërcënim dhe fakt i kryer,” mësohet të ketë thënë Vuçiç.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img