Tirana
overcast clouds
34.5 ° C
34.5 °
34.5 °
23 %
3.6kmh
90 %
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
35 °
Die
38 °
Hën
39 °
E enjte, 5 Gusht, 2021

Vuçiç provokon në maksimum, poston hartën e Kosovës me flamurin e Serbisë: Ne nuk jemi të dobët

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

676d970371d3ed03fce31520c79da82f

Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç, ka provokuar popullin shqiptar dhe atë të Kosovës me anë të një postimi në mediat sociale, pasi ka vendosur flamurin e Serbisë mbi hartën e Kosovës. 

Presidenti serb ka publikuar në faqen e tij zyrtare në Instagram, një foto të hartës së Kosovës, ndërkohë që mbi të është pikturuar flamuri i Serbisë.

“Serbia sot nuk është e dobët, nuk kërcënon, por dhe nuk harron, dhe nuk do të lejojë që 17 Mars të ndodhë përsëri. Ne kujtuam dhe mësuam çdo mësim në të cilin ishim humbës, në të cilin heshtim ndaj viktimave tona, në të cilin ishim gati të harrojmë. Ne e dimë se çfarë ka ndodhur dhe ne e quajmë atë me emrin e saj të vërtetë – masakër”, shkruan Vuçiç krahas postimit të bërë në Instagram.

Screenshot_35.jpg

Ai ka kujtuar në këtë mënyrë 17 marsin e vitit 2004, datë që përkujton sipas serbëve ditën e dëbimit të tyre nga Kosova. E gjithë kjo politikë e Serbisë vjen në vazhdën propagandës së tyre, të cilët ato e cilësojnë si ‘krime të shqiptarëve të Kosovës’. 

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img