Tirana
broken clouds
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
55 %
2.6kmh
75 %
Pre
17 °
Sht
16 °
Die
14 °
Hën
12 °
Mar
10 °
E premte, 9 Dhjetor, 2022

Vuçiç poston foto me Ramën dhe thotë se po ndërmerret një hap i rëndësishëm për të ardhmen

spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama dhe kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev mbajtën sot një takim në prag të Samitit të Shkupit në kuadër të Forumit Ekonomi që do të mbahet nesër.

LEXO EDHE: Rama shëtit me Vuçiç dhe Zaev rrugëve të Maqedonisë, qytetarët iu kërkojnë “selfie”

Ai ka publikuar në Facebook disa foto nga takimi të cilin e konsideron si një hap të madh dhe shumë të rëndësishëm për të ardhmen.

Presidenti serb thotë se marrëveshjet do të kenë të bëjnë me “agjendën jeshile” në mënyrë që vendet e Ballkanit Perëndimor të tërheqin më shumë investime dhe të krijojnë një treg të përbashkët.

“Ky është një hap i madh drejt së ardhmes!

Një aspekt i rëndësishëm që kontribuon në forcimin e mëtejshëm të paqes, bashkëpunim dhe bashkëpunim më të mirë dhe më të ngushtë politik midis kombeve tona, sjell stabilitet dhe shumë i rëndësishëm për të ardhmen e rajonit.

Ne kemi plane të përbashkëta për agjendën e gjelbër, ide se si të përdorim industrializimin e vendeve tona dhe të tërheqim më shumë investitorë, së bashku me një treg unik të punës. Gjëra të mëdha dhe të rëndësishme për të gjithë ne! Të gjitha do të forcojnë kombet tona, ekonomitë tona dhe kështu do të sigurojnë një standard më të mirë jetese për njerëzit tanë”.

Më shumë
spot_img
spot_img