Tirana
clear sky
34.5 ° C
34.5 °
34.5 °
34 %
2.1kmh
0 %
Sht
37 °
Die
37 °
Hën
36 °
Mar
37 °
Mër
36 °
E shtunë, 2 Korrik, 2022
spot_img

Vuçiç: Po përgatisim gjëra të mëdha për qytetarët e Serbisë, Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Në fillim të qershorit pritet të mbahet një takim në kuadër të nismës “Ballkani i Hapur” në Ohër.Në këtë takim do të marrë pjesë edhe kryeministri i Malit të zi, Dritan Abazoviç, i cili vetë, ditën e djeshme konfirmoi pjesëmarrjen e tij.

Së fundmi, presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, tha se po përgatisin “gjëra të mëdha” për qytetarët e Serbisë, Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut.

albsig

spring

“Po përgatisim gjëra të mëdha për qytetarët e Serbisë, Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut”, tha Vuçiç, pas bisedimeve me partnerët nga të dy vendet për zhvillimin e mëtejshëm të bashkëpunimit në kuadër të nismës “Ballkani i Hapur”, raporton Tanjug.

“Ballkani i Hapur është iniciativa më e mirë për popujt e Ballkanit”, shtoi ai.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img