Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
76 %
2.6kmh
0 %
Mër
13 °
Enj
22 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
20 °
E mërkurë, 27 Tetor, 2021
spot_img

Vuçiç mbron “Ballkanin e Hapur”: Të gjithë kanë përfitime, edhe nëse Prishtina do të jetë pjesë e saj do të ketë përfitmime

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka përfunduar vizitën e tij të punës në Turqi, ku zhvilloi një takim me presidentin turk, Rexhep Tajip Erdogan në Stamboll.

Vuçi mbrojti me forcë nismën “Ballkani I Hapur”. Ai theksoi se përfitimet janë të mëdha pwr tw gjitha shtetet ndaj ai fton edhe Prishtitën që t’i bashkohet projektit.

 “Sigurisht, Serbia do të përfitojë nga nisma “Ballkani i Hapur”, por edhe Shqipëria, Maqedonia e Veriut dhe Mali i Zi, i gjithë rajoni. Dhe nuk ka dyshim që Prishtina nëse do dëshironte të merrte pjesë dhe ata gjithashtu do të kishin një përfitim të madh” tha ai.

“Presidenti Erdogan ka mbështetur dialogun midis Kosovës dhe Serbisë  dhe beson se është e rëndësishme të arrihet një zgjidhje kompromisi. Por ne nuk u fokusam vetem tek Kosova por tek i gjithë rajoni”, tha ai ndër të tjera.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img