Tirana
overcast clouds
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
82 %
5.1kmh
90 %
Hën
11 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
11 °
E hënë, 6 Dhjetor, 2021
spot_img

Vuçiç kërkon bisedime me Kurtin: Duhet të ndërtojmë pak mirëbesim…

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, gjatë një conference për mediat ka kërkuar vazhdimin e bisedimeve me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurtin.

Sipas presidentit dy vendet duhet të provojnë që të ndërtojnë pak mirëbesim duke shmangur krijimin e situatave si një muaj më parë.

 “Serbia kërkon bisedime me Prishtinën sa më shpejtë që të jetë e mundur dhe sa më shpesh që të jetë emundur.

Ne besojmë se çdo bisedë është lehtësuese, dhe është e rëndësishme të flasim për të gjitha çështjet, veçanërisht Asociacionin dhe energjinë, por të flasim dhe të provojmë të krijojmë pak mirëbesim mes nesh deh të mos futemi në situata ku ishim vetëm pak para një muaji”, ka thënë ai.

Gjithashtu ai theksoi se “Beogradi është kurdoherë gati të bisedojë dhe se nuk e pranon tezën se është fajtor për ndonjë gjë lidhur me ndërprerjen e dialogut”.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img