Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
77 %
0.5kmh
0 %
Mar
37 °
Mër
39 °
Enj
42 °
Pre
33 °
Sht
36 °
E martë, 3 Gusht, 2021

Vuçiç: E mbështes liberalizimin e vizave për Kosovën

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti i Serbisë, Alekander Vuçiç ka deklaruar se e mbështet liberalizimin e vizave për Kosovën.

“Po, me entuziazëm dhe unë nuk do të shpjegojë arsyet”, tha Vuçiç mbrëmë në TV Happy.

Këtë deklaratë ai e bëri teksa është pyetur nga gazetarja nëse e mbështet liberalizimin e vizave për Kosovën.

Ndërkohë, pavarësisht që Kosova i ka plotësuar të gjitha kushtet për liberalizim të vizave, ende një vendim i tillë nuk ka ardhur nga Bashkimi Europian, pasi pesë vendeve nuk e kanë njohur.

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img