Tirana
clear sky
34.5 ° C
34.5 °
34.5 °
34 %
2.1kmh
0 %
Enj
35 °
Pre
39 °
Sht
33 °
Die
30 °
Hën
33 °
E enjte, 18 Gusht, 2022
spot_img

Vuçiç dhe Kurti përballë njëri-tjetrit, pranojnë ftesën e Borellit

spot_img

Lajme të ngjashëm

“Mund të konfirmoj se pasi përfaqësuesi i Lartë, Josep Borrell, ftoi të dy palët në Bruksel, kryeministri Kurti dhe presidenti Vuçiq kanë pranuar ftesën e tij. Ata do të mirëpriten në Bruksel më 18 gusht nga Borrell dhe përfaqësuesi i posaçëm i BE-së, Mirosllav Lajçak, për të diskutuar për rrugën përpara në dialogun Prishtinë-Beograd”, tha Stano.

albsig

Ai shtoi se më vonë do të japin detaje të tjera për agjendën e takimit të 18 gushtit.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img