Tirana
broken clouds
11 ° C
11 °
11 °
87 %
1.5kmh
75 %
Hën
12 °
Mar
12 °
Mër
16 °
Enj
18 °
Pre
13 °
E hënë, 19 Prill, 2021
spot_img

Vuçiç bën “live” vaksinën kineze: Ndihem shumë mirë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ditën e sotme ka bërë vaksinën kineze Sinopharm, duke u dhënë mesazh qytetarëve se është e sigurt.

Vuçiç në një trasmetim të drejtëpërdrejtë ka marrë vaksinën Sinopharm kineze. Ai me anë të një postimi në rrjetet sociale shkruan se është mirë, teksa ka falenderuar Kinën për vaksinën.

“Kam marrë vaksinën dhe ndihem shumë mirë”, tha Vuçiç në faqen e tij në Instagram. “Faleminderit punëtorëve tanë të shkëlqyeshëm shëndetësorë. Faleminderit vëllezërit tanë kinezë. ”

Serbia ka siguruar doza të mëdha të vaksinave nga Kina dhe Moska, por edhe nga prodhuesit perëndimorë Pfizer/BioNTech dhe AstraZeneca.

Këtë prag-zgjedhjesh, kemi hapur sondazhin për të parë se ku është mbështetja juaj ndaj partive dhe kandidatëve përkatës. Klikoni këtu për të votuar dhe për të aksesuar statistikat e deritanishme.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit

spot_img