Vuante nga sëmundje e rëndë, vdes njëri prej më të pasurve të GLOBIT

Publikuar tek: bota, më 07:17 24-08-2019 Vuante nga sëmundje e rëndë, vdes njëri prej më të pasurve të GLOBIT Selia e ''Koch Industries''

Njëri prej njerëzve më të pasur të botës është ndarë nga jeta. David Koch vdiq në moshën 79-vjeçare si pasojë e një sëmundje kanceroze, prej së cilës vuante prej vitesh.

Ai zotëronte kompanninë ‘’Koch Industries’’ prej vitesh bashkë me vëllain e tij Charles. Të dy arritën të renditeshin në listën e ‘’11 personave më të pasur të globit’’.

Koch ishte përkrahës dhe financues i presidentit amerikan Donald Trump dhe i Partisë Republikane. Përveç biznesit, ai ka dhënë donacione të shumta në fushën e kërkimeve mjedisore, arsimti etj.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Dorëzohet presidenti i Brazilit, ndërhyn ushtria në Pyllin e Amazonës
Shënohet vdekja e parë e shkaktuar nga cigarja elektronike »
Article Logic
Execution time: 0.012900114059448
array(1) { ["section"]=> string(74) "vuante-nga-semundje-e-rende-vdes-njeri-prej-me-te-pasurve-te-globit-176163" }