Tirana
clear sky
18 ° C
18 °
18 °
82 %
1kmh
0 %
Mar
26 °
Mër
20 °
Enj
20 °
Pre
21 °
Sht
19 °
E martë, 11 Maj, 2021
spot_img

Vuante nga një sëmundje e rrallë, ndërron jetë në moshën 20-vjeçare modelja e njohur

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një modele britanike ka ndërruar jetë në moshën 20-vjeçare, pas betejës me një sëmundje të rrallë.

Saarah Ahmed, 20 vjeç ishte finaliste në Miss Universe në Britaninë e Madhe, ajo ka ndërruar jetë pak ditë më parë, pasi vuante nga një sëmundje e rrallë, me sindromën Ehler’s Danlos (EDS), një çrregullim i trashëguar i indeve lidhëse që prek lëkurën, tendinat, ligamentet, enët e gjakut, organet e brendshme dhe kockat.

20-vjeçare, përdorte rrjetet sociale për të folur për sëmundjen e saj, dhe për tu ndërgjegjësur me persona të tjerë të cilët vuanin nga e njëjta sëmundje.

“Ajo ishte një person i bukur, i kujdesshëm dhe i mençur edhe pse ishte shumë e re. Ajo kishte aq shumë mençuri. Ajo donte të shkonte në universitet për të studiuar neurologji. Ajo donte të ndihmonte njerëzit e tjerë,” tha nëna e Saarahës.

NINTCHDBPICT000647730627 1
spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img