Tirana
clear sky
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
42 %
1.5kmh
0 %
Hën
37 °
Mar
37 °
Mër
39 °
Enj
34 °
Pre
33 °
E hënë, 2 Gusht, 2021

Vuante nga një sëmundje e rëndë, ndahet nga jeta ish-rektori i Universitetit të Elbasanit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

ce48f39cb1f646eaee5eb27738c21315

Ditën e sotme është ndarë nga jeta ish-rektori i Universitetit të Elbasanit Liman Varoshi.

Mësohet se ai vuante nga një sëmundje e rëndë. Lajmin e ka bërë të ditur një nga miqtë e tij, Naim Zoto përmes një postimi në rrjetet sociale.

Varoshi ka qenë gjithashtu autor i disa librave akademikë.

Postimi i plotë:

Lamtumire, shoku yne i mire!

Ka nderruar jete sot ne mesnate prof. Liman Varoshi, nje nga themeluesit dhe rektor prej vitesh i universitetit “Aleksander Xhuvani” i Elbasanit, shoku im i viteve studentore dhe autor i disa librave botuar ne shtepine tone botuese. Duke shprehur ngushellime per familjen e tij, per shoket dhe miqte e perbashket, po sjellim ketu disa nga botimet kryesore si nje homazh dhe mirenjoheje per kontributin e Liman Varoshit si historian dhe pedagog

Më shumë

spot_img
spot_img