Tirana
clear sky
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
87 %
1.5kmh
0 %
Enj
22 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
20 °
Hën
17 °
E enjte, 28 Tetor, 2021
spot_img

Vuante nga leukemia, përcillet në banesën e fundit 10-vjeçari shqiptar

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

7935803950abc3850249f1aa7e17b8c2

Përcillet në banesën e fundit në Itali, 10-vjeçari me origjinë shqiptare Enea Hyseni.

Fëmija vuante nga leukemia dhe ndodhej prej muajit dhjetor i shtruar në spitalin e Torinos, por gjendja shëndetësore e tij u përkeqësua papritur.

Mediat italiane kanë përcjell lajmin teksa theksuan se shërbimi furnela u mbjat në kishën e Roccavione, në Cuneo të Italisë ditën e djeshme në orën 14:30.

Meidat fqinje shkruajnë se Ena ishte në klasën e pestë në institutin Sebastiano Grandis. Në funeral mësohet se do të marrin pjesë shokët e shoqet e tij të klasës, si dhe bashkëmoshatarë të shoqëruar nga mësueset. Humbja e të voglit ka tronditur komunitetin në Borgo dhe Roccavione, ku Enea jetonte me familjen e tij, prindërit dhe vëllain 15-vjeçar.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img