Tirana
few clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
41 %
3.1kmh
20 %
Pre
24 °
Sht
25 °
Die
23 °
Hën
26 °
Mar
25 °
E premte, 30 Shtator, 2022

Vritet punonjësi i sigurisë në ambasadën e Katarit në Paris

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm në Ambasadën e Katarit, në Paris. Një punonjës sigurie është vrarë, teksa ndodhej në krye të detyrës.

Sipas medieve të huaja, autori i dyshuar kishte hyrë në ambasadë dhe ishte konfliktuar me rojen e sigurisë, i cili vdiq pasi u godit me grusht nga ku i fundit. 

Pak pas ngjarjes, Policia arrestoi autorin në vendngjarje. Autoritetet thanë se vrasja nuk ka të bëjë me akte terroriste, ndërsa prokurorët francezë nisën hetimet për ngjarjen.

“Sot u hap një hetim për akuzën e vrasjes”, tha prokuroria.

Më shumë


spot_img
spot_img
spot_img