Tirana
broken clouds
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
75 %
1.5kmh
75 %
Enj
10 °
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
5 °
E enjte, 20 Janar, 2022

Vritet pranë banesës politikani i njohur italian

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

bcec382db84b27ce519d28e93ea32375

Zona e Bergamos në Itali është tronditur nga vrasja e një politikani të njohur.

Franco Colleoni është gjetur i vdekur shumë pranë banesës së tij, jo larg nga restoranti po në pronësi të tij, “Il Carroccio”.

Mediat italiane thonë se Colleoni ishte figurë aktive e politikës në këtë zonë, një mbështetës i fortë i Matteo Salvinit si dhe për disa kohë ka mbajtur postin e sekretarit provincial për partinë “Lega”.

Sipas policisë, 68-vjeçari është qëlluar pas koke, motivet e ngjarjes së rëndë janë ende të paqarta.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img