Tirana
broken clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
76 %
0kmh
75 %
Die
12 °
Hën
16 °
Mar
16 °
Mër
16 °
Enj
17 °
E diel, 4 Dhjetor, 2022

Vritet një shtetas britanik në Ukrainë, zhduket një tjetër

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një shtetas britanik është vrarë në Ukrainë ndërsa një tjetër është zhdukur, ka bërë me dije Ministria e Jashtme e Mbretërisë së Bashkuar.

Duke iu referuar personit të zhdukur, një zëdhënëse e Ministrisë britanike të Jashtme tha se është kërkuar më tepër informacion rreth ngjarjes.

Zyrtarët britanikë nuk kanë dhënë detaje të mëtejshme në lidhje me aktivitetin e britanikëve në Ukrainë, apo se si njëri u vra dhe tjetri u shpall i zhdukur.

Më shumë
spot_img
spot_img