Hapësire reklamuese

Bota

Vritet një shtetas britanik në Ukrainë, zhduket një tjetër, shkuan si vullnetarë për të luftuar kundër  ushtrisë ruse

Shkruar nga Newsbomb
Vritet një shtetas britanik në Ukrainë, zhduket një

Një shtetas britanik është vrarë në Ukrainë dhe një tjetër, po britanik është zhdukur,. Lajmi u konfirmua sot nga ministria e Jashtme e Britanisë.

Mendohet se  të dy broitanikët kishin luftuar kundër forcave ruse, si vullnetarë në mbështetje të ushtrisë së Ukrainës, por kjo ende nuk është konfirmuar.  

Zyra e Jashtme, Zhvillimi dhe Commonëealth nuk dha asnjë detaj se çfarë kishte ndodhur me të dy shtetasit e saj.

Një zëdhënës i ministrisë britanike tha: "Ne mund të konfirmojmë se një shtetas britanik është vrarë në Ukrainë dhe po mbështesin familjen e tyre.Ne jemi në dijeni të një shtetasi britanik, i cili është zhdukur në Ukrainë dhe po mbështesin familjen e tyre. Ne po kërkojmë urgjentisht informacione të mëtejshme."

Zyra e Jashtme nuk dha detaje se kur u vra shtetasi britanik dhe kur u zhduk tjetri.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese