Tirana
few clouds
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
47 %
2.6kmh
20 %
Die
23 °
Hën
23 °
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
E diel, 2 Tetor, 2022

Vritet në Kabul kreu i Al Kaeda, Ayman al-Zawahiri

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ayman Mohammed Rabie al-Zawahiri, lideri i organizatës terroriste Al Kaeda është vrarë gjatë një sulmi ajror nga ushtria amerikane në Kabul, Afganistan.

Ayman al-Zaqahiri ishte një terrorist egjiptian, lider i organizatës terroriste Al Kaeda prej vitit 2011. Ai kishte zëvendësuar Osama Bin Laden në krye të Al Kaeda, si dhe ishte përgjegjës për organizimin e një sërë akteve terroriste në Azi, Afrikë, Europë dhe Amerikën e Veriut.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img