Tirana
clear sky
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
88 %
2.1kmh
0 %
Hën
23 °
Mar
23 °
Mër
24 °
Enj
24 °
Pre
26 °
E hënë, 3 Tetor, 2022

Fermeri vret me thikë fqinjin në Maliq, sherri dyshohet për motive të dobëta (EMRAT)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një person ka mbetur i vrarë pasi është qëlluar me thikë mbrëmjen e sotme në Maliq.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur në fshatin Rrëmbec, ku dy fermerët, Nesti Sotiri dhe Velo Azisllari raportohet se janë konfliktuar me njëri-tjetrin fillimisht me fjalë dhe më pas me thika.

Goditja ka qenë fatale për Sotirin, i cili ka humbur jetën në vend, dhe Azisllari ka mbetur i plagosur.

Forca të policisë kanë rrethuar vendngjarjen, ndërsa paraprakisht dyshohet se sherri ka nisur për motive të dobëta.

Njoftimi i policisë:

Më datë 08.08.2022, rreth orës 21:40, jemi njoftuar se në fshatin Rëmbec, Maliq, gjatë një konfliti për motive të dobëta, ishte plagosur me mjet prerës (thikë), shtetasi N. S., i cili pasi mbërriti në Spitalin e Korçës, ka ndërruar jetë.

Menjëherë pas marrjes të njoftimit, shërbimet e policisë janë nisur drejt vendngjarjes ku bënë të mundur edhe identifikimin e autorit të dyshuar të ngjarjes, konkretisht shtetasi V. H., që për shkak të dëmtimeve të marra, ndodhet nën kujdesin e mjekëve në Spitalin e Korçës, me të cilin do të kryen veprimet e mëtejshme procedurale.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img