Tirana
clear sky
-3.5 ° C
-3.5 °
-3.5 °
59 %
0.5kmh
0 %
Enj
7 °
Pre
9 °
Sht
10 °
Die
9 °
Hën
9 °
E enjte, 9 Shkurt, 2023

Vritet me thikë një 25-vjeçar në Dibër

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një 25-vjeçar është qëlluar për vdekje me thikë në Dibër.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur rreth orës 21:35 të mbrëmjes së sotme në Njësinë Administrative Arras.

Viktima me inicialet I.Z është qëlluar me thikë në rrethana ende të paqarta. Ai u dërgua me urgjencë drejt spitalit të Peshkopisë por nuk ka mundur t’i mbijetojë plagëve dhe ka ndërruar jetë rrugës.

Sakaq, forca të policisë kanë mbërritur në vendin e ngjarjes dhe po punojnë për zbardhjen e plotë të saj.

Informacion paraprak nga Policia:

Policia e  Dibrës, ka marrë informacion se në njësinë administrative Arras, dyshohet se është plagosur me mjete prerëse shtetasi I.Z, rreth 25 vjeç.

I dëmtuari ka humbur jetën rrugës për në Spitalin e Peshkopisë.

Grupi hetimor vijon hetimet në vendin e ngjarjes.

Shërbimet e  Komisariatit të Policisë Dibër, mbështetur nga forcat Policore Operacionale të Drejtorisë Vendore të Policisë Dibër, kanë ngritur pika kontrolli, dhe po hetojnë intensivisht për zbardhjen e ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorit/ëve.

Më shumë


spot_img

spot_img