Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
88 %
1kmh
0 %
Pre
19 °
Sht
24 °
Die
26 °
Hën
27 °
Mar
23 °
E premte, 2 Qershor, 2023

Vritet me armë zjarri Ismet Çekorja, djali i tij i bëri atentat Alban Bruçit një javë më parë (DETAJE)

Lajme të ngjashëm

Është vrarë me armë zjarri në lagjen Kiras të Shkodrës, Ismet Çekorja, babai i Barjam Çekorjas, një prej autorëve të dyshuar të një atentatit 8 ditë më parë.

58-vjeçari Çekorja mbeti i plagosur pasi u qëllua me armë zjarri sot rreth orës 15:00 në afërsi të shkollës veterinare, por nuk ka mundur t’i mbijetojë plagëve dhe ka ndërruar jetë në spital.

Viktima është babai i Bajram Çekorjas, i cili në mbrëmjen e 25 gushtit së bashku me Tornato Fushën qëlluan me breshëri plumbash drejt Alban Bruçit në një tentativë për ta ekzekutuar, por ky i fundit arriti të shpëtojë i palënduar.

Dyshohet se motiv i atentatit ishte një sherr i autorëve të dyshuar me Bruçin rreth dy vite më parë.

Pas ngjarjes, Ismet Çekorja deklaroi në intervistë për mediat se djali i tij ishte i pafajshëm dhe nuk kishet asnjë lidhe me atentatin.

Të dy autorët e dyshuar janë shpallur në kërkim nga policia.

Lexo edhe: Policia i është vënë pas për antentatin në Shkodër, flet babai i Bajram Çekores, del në mbrojtje të së birit: Është i pafajshëm!

Ra pre e atentatit në Shkodër, 25 vjeçari u qëllua me 19 plumba: Po kthehesha në shtëpi, dy persona erdhën me motor

Njoftimi i policisë:

Në lagjen “Guerrile”, në Shkodër, në rrethana ende të paqarta është plagosur me armë zjarri shtetasi I. Ç., 57 vjeç, banues në lagjen “Guerrile”, Shkodër, i cili më pas ka ndërruar jetë në Spitalin Rajonal Shkodër.

Grupi hetimor, nën drejtimin e Prokurorisë, vijon punën në vendngjarje, për sqarimin e plotë të rrethanave, dokumentimin ligjor të kësaj ngjarjeje, me qëllim identifikimin dhe kapjen e autorit/ëve.

Shërbimet e Policisë vijojnë kontrollet, me pika kontrolli në zonën përreth, me qëllim kapjen e autorit/ëve.


Më shumë