Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
37 %
0.5kmh
0 %
Enj
18 °
Pre
21 °
Sht
21 °
Die
20 °
Hën
15 °
E enjte, 28 Tetor, 2021
spot_img

Vritet biznesmeni i njohur në Santorini, e djegin të gjallë brenda dhomës së hotelit (FOTO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

efd9747e578f32cb0ee0267a6e78300b

Një nga hotelierët më të njohur të Santorini u gjet i vdekur mëngjesin e sotëm.

Sipas informacioneve nga zougla.gr, ky është biznesmeni Nikos Halaris, pronar i hotelit “Nikos Villas”.

Rreth orës 9 të mëngjesit, banorët e zonës thirrën Departamentin e Zjarrfikësve ndërsa panë tym nga brenda hotelit dhe konkretisht nga pritja. Kur mbërritën zjarrfikësit zbuluan se i vetmi vend ku kishte zjarr ishte në trupin e pronarit 69-vjeçar. Disa persona të identifikuar i kishin djegur trupin, ndoshta të gjallë.

Askush nuk mund ta dijë se çfarë ka ndodhur më parë dhe nëse autori ose autorët e krimit kanë goditur dhe më pas janë përpjekur të djegin 69-vjeçarin për tu zhdukur. Sidoqoftë, pjesa tjetër e hotelit nuk u shqetësua.

Çështja u konsiderua shumë serioze dhe për këtë arsye oficerët e policisë nga departamenti i vrasjeve do të shkojnë nesër në ishullin e bukur për të ndihmuar në hetimet.

Sipas informacionit, janë identifikuar disa gjurmë që mund të jenë gjak, por mbeten për tu identifikuar në laborator.

foto_1.jpg

foto_2.jpg

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img