Tirana
broken clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
78 %
0kmh
75 %
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
33 °
Mar
34 °
Mër
31 °
E shtunë, 19 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Vritet babai i këngëtares së njohur, 64-vjeçari ndërron jetë në spital

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

4d4338ffffe516d1a5d8d1ede26f40b0

Babai i Nicki Minaj është vrarë nga një shofer i papërgjegjshëm në New York.

Në një deklaratë policia thotë se Robert Maraj ishte duke ecur përgjatë një rruge në Long Island të Premten mbrëma kur u godit nga makina.

Pasi aksidentit shoferi u largua nga vendi i ngjarjes, 64-vjeçari u dërgua në spital ku u shpall i vdekur të nesërmen.

Zyrtarët nga Departamenti i Policisë së Qarkut Nassau thonë se “hetimi po vazhdon”.

Reperja e njohur nuk ka thënë asgjë publikisht akoma.

Një zëdhënës i policisë konfirmoi për AFP se 64-vjeçari ishte babai i saj.

Reperja emri i vërtetë i së cilës është Onika Tanya Maraj-Petty, lindi në Trinidad dhe Tobago dhe u rrit në lagjen Queens të New York City.

Ajo është nominuar për 10 Grammy, fitoi pesë MTV Video Music Aëards dhe theu rekordin për më shumë hyrje në Billboard Hot 100 nga një artiste solo femër.

38-vjeçarja kohët e fundit i pagoi 450,000 dollarë këngëtares Tracy Chapman për të zgjidhur një mosmarrëveshje për të drejtat e autorit pasi mori një nga këngët e saj.

nicky.jpg

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img