Tirana
overcast clouds
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
77 %
3.6kmh
90 %
Die
14 °
Hën
12 °
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
12 °
E diel, 28 Nëntor, 2021
spot_img

Vrau tre punonjësit e bashkisë, dënohet me burgim të përjetshëm autori i masakrës së Matit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

172649ea31fd44fead85a3e0dee0d16d

Dënohet me burgim të përjetshëm autori i masakrës në fshatin Shëlli të Matit.

Mësohet se Gjykata ka lënë në burg përjetë Kujtim Koxhën, i cili në tetor të vitit 2018 vrau tre punonjës të Bashkisë së Matit dhe plagosi një tjetër.

Kujtojmë se 51 vjeçari Kujtim Koxha pas një debati me punonjësit e Bashkisë që kishin shkuar në fshat për të hapur një rrugë, ka marrë kallashin dhe në momentin kur ata kanë qenë duke drekuar i ka qëlluar me breshëri plumbash duke lënë të vdekur Mentor Hoxhën, Hamit Buçin dhe Erzen Aliajn, ndërkohë plagosi Astrit Hanin.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img