Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
28 %
2.1kmh
0 %
Mër
7 °
Enj
8 °
Pre
10 °
Sht
8 °
Die
9 °
E mërkurë, 26 Janar, 2022

Vrau sorkadhen te Liqeni, jepet vendimi me burg për gjahtarin 68-vjeçar

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjykata e Tiranës ka shpallur fajtor 68-vjeçarin i cili kishte dalë për gjah në zonën e Liqenit Artificial duke vrarë një sorkadhe që përdorej nga një lokal aty pranë.

Vendimi u dha nga gjyqtarja Rexhina Merlika thotë T.CH, e cila konsideroi se shtetasi G.B. duke qëlluar me çifte, kishte prishur qetësinë dhe kishte vjedhur pasurinë e shtetasit A.L., pasi sorkadhja ishte e tija.

Gjykata ndonëse mori parasysh ndjesën e të akuzuarit edhe kërkesën e tij për mëshirë, në përfundim e shpalli atë fajtor dhe e dënoi me tetë muaj burgim si dhe e ngarkoi që të paguajë shpenzimet gjyqësore me vlerë prej 3 mijë lekë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img