Tirana
few clouds
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
72 %
1.5kmh
20 %
Sht
14 °
Die
13 °
Hën
16 °
Mar
16 °
Mër
16 °
E shtunë, 3 Dhjetor, 2022

Vrau shokun e ngushtë pasi pinë së bashku në lokal, lihet në burg Sokol Sanxhaktari

spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjykata e Apelit Durrës ka dënuar me 15 vite burg  Sokol Sanxhaktarin, i cili akuzohet për vrasjen e shkokut të tij Florian Lamçe në 30 korrik të vitit 2020 në një lokal në Elbasan.

Po ashtu gjykata ka vendosur të dënojë me 8 vite burg Adriano Hajdarin, i cili ka patur rol ndihmës në krim. Që të dy kanë përfituar ulje dënimi për shkak të gjykimit të shkurtuar.

Sanxhaktari dhëndrri i ish-krybashkiakut të Elbasanit Qazim Sejdini,do të vuajë vetëm 10 vite nga dënimi i marrë për shkak të gjykimit të shkurtuar, ndërsa Hajdari qëndrojë pas hekurave 5 vite e 4 muaj.

Kujtojmë se ngjarja e rëndë ndodhi  më 30 korrik të vitit 2020 në Elbasan, kur Sokol Sanxhaktari, Adriano Hajdari dhe Lamçja kanë qenë duke festuar në një lokal, ndërsa kanë konsumuar lëndë narkotike dhe alkool. Në një moment tensioni mes tyre autorët kanë goditur me sende të forta Lamçen, duke i marrë jetën.

Më shumë
spot_img
spot_img